Stoki Narciarskie

Kasina SKI

Całoroczny ośrodek rekreacyjno-wypoczynkowy, to jedno z trzech wyjątkowych miejsc na turystycznej mapie polski, obok Czarnego Gronia i Słotwin Arena, należących do Rodziny Pingwina.
Kasina Ski leży w Kasinie Wielkiej, rodzinnej miejscowości Justyny Kowalczyk. To najdłuższy i położony najbliżej Krakowa, sztucznie dośnieżany i oświetlony stok narciarski, określany jako średnio trudny.
Lato to okres wzmożonej aktywności w Kasinie Ski rowerzystów oraz tych, którzy kochają górskie wycieczki i paralotnie. Na terenie ośrodka znajduje się jeden z największych Bike Parków w Polsce. Kasina Wielka to jedna z najwyżej położonych stacji kolejowych w Polsce, do której kursuje co roku, w okresie wakacyjnym, pociąg retro.

Cennik oraz więcej informacji znajduje się na stronie stacji: www.kasinaski.pl

Adres stacji:
Kasina Ski
Kasina Wielka 672
34-741 Mszana Dolna

Stacja Narciarska LASKOWA-KAMIONNA
Na narty i nie tylko...

Miłośników białego szaleństwa zapraszamy na świetnie przygotowaną Stację Narciarską "Laskowa-Kamionna"z trzema wyciągami orczykowymi, czteroosobowymi wyciągami krzesełkowymi o łącznej przepustowości wyciągów - 3750 osób/h, trasami dla początkujących i zaawansowanych, serwisem narciarskim, wypożyczalnią nart i snowboardów, sklepem z akcesoriami, szkołą narciarską, restauracją, barem, grill-barem oraz gazdówką na Górze Kamionna. Najdłuższa trasa ma 2005m a suma wszystkich tras zjazdowych wynosi blisko 4000 m. Stok jest oświetlony i sztucznie śnieżony.
U podnóża góry Kamionna i Stacji Narciarskiej, czeka pięknie otoczeny Hotel 'Trawers'gwarantujący wiele pozytywnych wrażeń wraz z panoramą Tatr i wspaniałymi szlakami turystycznymi. W sezonie letnim atrakcją naszego hotelu jest Centrum Aktywnego Wypoczynku gdzie zorganizować można zabawy i zawody sportowo-rekreacyjne.
Hotel "Trawers" jest doskonałym miejscem na wypoczynek nie tylko dla turystów ale także dla przedstawicieli firm, którzy w centralnej i wschodniej Małopolsce odbywają spotkania biznesowe. Organizujemy profesjonalne szkolenia i konferencje, spotkania integracyjne, jubileusze firm, bankiety, biesiady, zimą kuligi a latem wycieczki.

Cennik oraz więcej informacji znajduje się na stronie stacji: www.laskowa-ski.pl

Adres:
Laskowa 697
34-602 Laskowa
Telefon: +48 (18) 3378810
+48 (18) 3378811
E-mail: info@laskowa-ski.pl

Limanowa Ski

Stacja narciarska Limanowa-Ski położona jest w urokliwej kotlinie górskiej w Beskidzie Wyspowym na północnych zboczach Łysej Góry, ok. 5km od centrum Limanowej.
W 2007 na roku zostały tam zbudowane 4-os. kolej krzesełkowa Doppelmayr, oraz dwa wyciągi orczykowe. Najdłuższa trasa posiada 1000 m, a suma wszystkich tras to 2300 m.
Pasmo Łososińskie, w obszarze którego usytuowany jest stok, zatrzymuje wilgotne strefy opadów dzięki czemu śniegu często jest znacznie więcej niż w okolicy, co zapewnia niezwykle korzystne warunki narciarskie. Pierwszy śnieg zwykle pojawiaja się już w listopadzie a północna wystawa stoku wymiernie spowalnia topnienie przez co pokrywa śnieżna często utrzymuje się nawet do kwietnia.

Na szczyt w ciągu 5 minut wywozi nas kolej krzesełkowa skąd możemy wybrać jedną z 2 tras zjazdowych:

> niebieską – widokową i rekreacyjną trasę dla początkujących i średnio-zaawansowanych narciarzy o długości 1000m biegnącą przez las, początkowo południowo - wschodnim szczytowym zboczem, następnie wschodnim, aby znów włączyć się w bardzo szeroki północny obszar głównego stoku.

> czerwoną - Wszystkie trasy są codziennie przygotowywane przez ratraki i posiadają wydajny system naśnieżania, a także oświetlenie, dzięki któremu ośrodek jest czynny do 21. Nad bezpieczeństwem na stoku czuwa GOPR.

Na stoku funkcjonują 2 punkty gastronomiczne:
- Restauracja na szczycie, wraz z nasłonecznionymi tarasami widokowymi skąd można podziwiać widoki na Beskidy, Gorce, Pieniny oraz Tatry.
- Bar przy dolnej stacji wraz z dodatkowymi punktami grillowymi.

Przy dolnej stacji przygotowane zostały parkingi dla 700 samochodów.
Funkcjonuje również wypożyczalnia i serwis nart i snowboardów a także szkoła narciarska.

Bazę noclegową stanowią liczne hotele, pensjonaty oraz gospodarstwa agroturystyczne w Limanowej i okolicy.

Dojazd do stacji narciarskiej Limanowa Ski:
Z centrum Limanowej – ok. 5km. – Trzeba jechać w kierunku miejscowości Mordarka a następnie skręcić w lewo w ulicę Polną i jechać ok. 4km.
Z Nowego Sącza – ok. 30km. – przez Wysokie, Kaninę
Z Krakowa – ok. 70km. - przez Bochnię, Nowy Wiśnicz lub przez Wieliczkę, Stare Rybie lub przez Myślenice, Mszanę Dolną
Z Tarnowa – ok. 80km. – przez Wojnicz, Tymową, Żegocinę.
Z Katowic – ok. 150km. – przez Kraków
Z Rzeszowa – ok. 160km. – przez Tarnów

Więcej informacji oraz pełna oferta znajduje się pod adresem: www.lysagora.eu

Adres:
34-400 Nowy Targ,
Krakowska 1

Adres email: biuro@lysagora.eu
Telefon kasy: +48 18 33 734 34

Kierownik gastronomia i wyciąg:
Komórka: +48 601 680 888

Wypożyczalnia i szkoła narciarska:
Komórka: +48 603 557 888

Kategorie

Filtruj przez

Publikuj