Mogielica Trasy Narciarskie i Biegowe

Mogielica- masyw górski położony w Powiecie Limanowskim, na splocie trzech gmin Kamienica, Słopnice oraz Dobra. Mogielica jest najwyższym szczytem Beskidu Wyspowego (1171m n.p.m.). Z wielu punktów widokowych w tym z dwudziestometrowej wierzy widokowej znajdującej się na zwieńczeniu góry można podziwiać widok na Beskid Wyspowy, Beskid Sądecki, Gorce, Pieniny i Tatry.

Dzięki malowniczemu krajobrazowi oraz znakomitej topografii terenu, Mogielica od dawna jest celem wycieczek turystycznych. Przykładem może być organizacja corocznego złazu turystycznego na szczycie. Ponadto miłośnicy zimowego szaleństwa mają do dyspozycji specjalnie przygotowaną Trasę Narciarstwa Biegowego. Jest to najwyżej położony i najdłuższy tego typu obiekt w Małopolsce. Obecnie trasa ma 30,5 km i przebiega szerokimi drogami leśnymi wokół Mogielicy i wciąż jest rozbudowywana.

Więcej info znajduje się na oficjalnej stronie: www.trasymogielica.pl

Zapraszamy !

Trasy są oznakowane, a w miejscach postojowych, z których można podziwiać panoramy rozległych pasm górskich, rozmieszczone są wiaty oraz ławo-stoły. Trasy znajdują się na obszarze Lasów Państwowych.

Narciarskie trasy biegowe wraz z towarzyszącą infrastrukturą są doskonałym miejscem aktywnego spędzania czasu dla miłośników sportu. Latem jak i zimą wędrowców zachwycają tu niepowtarzalne widoki na góry Beskidu Wyspowego: Łopień, Ćwilin, Jasień, Beskid Sądecki, Gorce, Pieniny i Tatry. W sezonie letnim trasy są uzupełnieniem szlaków turystycznych, ścieżek rowerowych czy konnych. Bezpłatny dostęp do sprzętu sportowego w tym 180 par nart z butami do biegów, 60 rowerów górskich kijki do nordic walkingu oraz sprzęt sportowy dla osób niepełnosprawnych.

Dla amatorów zimowego szaleństwa czekają dwie trasy narciarstwa biegowego:

>> trasa MOGIELICA zlokalizowana na terenie gmin: Słopnice, Dobra, przeznaczona dla osób chcących doskonalić swoje umiejętności narciarskie prowadzona leśnymi stokami( ok. 750-850 m n.p.m.), wokół najwyższego szczytu Mogielicy - o łącznej długości ok. 25 km. Początek i koniec trasy wyznaczają parkingi: przy Krzyżu Partyzanckim na Wyrębiskach oraz na osiedlu Groń w Słopnicach. Ponadto trasa posiada kilka alternatywnych zejść.

>> trasa ZALESIE zlokalizowana na terenie gminy Kamienica, przeznaczona dla osób, które rozpoczynają przygodę z narciarstwem biegowym, prowadzona wzdłuż istniejących dróg leśnych o łącznej długości 5,5 km. Początek i koniec trasy znajduje się na terenie stadionu piłkarskiego klubu sportowego "Zalesianka".

Kategorie

Publikuj