Kasina Bike Park

Kasina Wielka jest niezwykle spokojną i urokliwą miejscowością, w sam raz na oderwanie się od rzeczywistości i rowerowy wypoczynek. Zapraszamy wszystkich miłośników rowerów! Coś dla siebie znajdą tu zarówno początkujący, rodziny z dziećmi, jak i zaawansowani amatorzy. Dobry trening gwarantujemy również zawodnikom. Dysponujemy infrastrukturą około sportową, taką jak karczma, wypożyczalnia, serwis rowerów czy szkoła rowerowa. Kasina ma swoją tradycję rowerową. Pierwsze trasy powstały tutaj właściwie na krótko po tym, jak ten sport pojawił się w Polsce.

Idea stworzenia jeszcze nie Bike Parku, a trasy zjazdowej na Śnieżnicy, zrodziła się w 2007 r. Inicjatorami, a zarazem wykonawcami pierwszej linii, tzw. Pucharówki byli znani w środowisku DH bracia Wincenciak (Biotop) oraz nieistniejące już Niepołomickie Stowarzyszenie Rowerowe. Do realizacji tego szalonego, jak na ówczesne czasy, planu doszło w 2008 roku. Trasa o długości ok 1600 m przebiegała częściowo środkowym lasem, jak i pod liną kolejki. Została wykonana w całości ręcznie, a jedynym elementem wykonanym przy użyciu sprzętu, było lądowanie finałowej hopy, na której rekordziści wykonywali skoki sięgające 19m! W czerwcu 2008r na tej trasie odbyły się eliminacje Pucharu Polski. Zawody bardzo udane z wysoką frekwencją (ok. 300 zawodników).

W późniejszych latach trasa była odświeżana z różnym powodzeniem. O istnieniu Bike Parku można mówić od 2014 roku. Jego pomysłodawcą był Filip Janiszewski. Antidote Bike Park stanowiły cztery trasy: stara trasa braci Wincenciaków, nazwana Antidote Race Line, Biotop Line, Jaws Sweet One i Funn Line. W 2015r na trasie Race Line odbyły się Mistrzostwa Polski DH. Rok 2016 był przełomowym rokiem dla stacji (montaż nowej, wyprzęganej kolejki Doppylmayr oraz gigantycznej inwestycji w Park Rowerowy).

Na chwilę obecną jesteśmy największym tego typu obiektem w Polsce, planujemy dziewięć tras o różnych profilach i o różnym poziomie trudności. Dysponujemy bardzo nowoczesnym i szybkim wyciągiem kanapowym, który wywiezie Ciebie i Twój rower na szczyt w zaledwie 5 minut!

Stronę www oraz pełne info znajdziecie na: www.bikeparkkasina.pl

Kasina Wielka 672,
34-741 Mszana Dolna
Mob: 536482894, 512839742
biuro@bikeparkkasina.pl
info@arekbikecenter.com
budowa tras: trails@arekbikecenter.com

Kategorie

Filtruj przez

Publikuj